Nawigacja
  ›  Strona Główna
  ›  Aktualności
  ›  O mnie
  ›  Gołebie rozpłodowe
  ›  Gołębie lotowe
  ›  Wyniki
  ›  Galeria
  ›  Filmy
  ›  Wydarzenia
  ›  Artykuły
  ›  Wizyty u hodowców
  ›  Klub PKLD
  ›  Gołebie na sprzedaż
  ›  AMC - SYSTEM ESK
  ›  Księga Gości
  ›  Kontakt
  ›  Linkownia


 

Do Świebodzina woj. lubuskie bo tu mieszka Bogdan Pietrzak pojechaliśmy wraz z Robertem Henklem zaraz po  ogłoszeniu zwycięzców z lotu EPERNAY. Lot  ten był pierwszym lotem  naszego klubu. Odległość 890 km.

Jak się okazało był to bardzo udany i szybki lot . Prędkość pierwszego gołębia wyniosła niespełna 1495m/min co przy odległości 890 km  jest bardzo dobrym wynikiem.

Będąc w Świebodzinie  nie mogliśmy nie odwiedzić pomnik Jezusa Chrystusa, który stał się wizytówka tego miasta. Pomnik robi naprawdę duże wrażenie.  Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, Budowla swoim wyglądem nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.  Obecnie statua pomnika w Świebodzinie jest najwyższą rzeźbą przedstawiającą Jezusa Chrystusa na świecie.

Następnie pojechaliśmy już bezpośrednio do kol. Bogdana Pietrzak.

Posesja pana Bogdana znajduje się na obrzeżach Świebodzina, położona w bezpośrednim sąsiedztwie lasu co  skutkuje częstymi atakami jastrzębia.  Jest to duży problem w przygotowaniu młodych gołębi do sezonu.

Na posesji przywitał nas gospodarz wraz z małżonką oraz przyjaciel rodziny Grzegorzem Nowickim.

Państwo Pietrzak są bardzo gościnnymi  ludźmi. Ich dom zawsze jest pełen hodowców, którzy  zawsze mogą liczyć na miłe przyjęcie przez gospodarzy. Sam gospodarz to  bardzo otwarty człowiek , który z ogromną pasją opowiadał nam ze szczegółami  o swojej hodowli oraz o jego wybitnych gołębiach.

Na ten pierwszy lot  włożył 17 gołębi  zdobywając nimi : 1,2,4,10,19,25,30,32,40 miejsce. Wynik naprawdę robi wrażenie. 

Podczas wizyty mieliśmy okazję podziwiać zwycięskie  gołębie. Są to gołębie średniej budowy  wręcz nawet małe. Rodzicami  są sprowadzane gołębie dalekodystansowe między innymi  z hodowli  Jan Van Roi, Jan Bullens, Leo Direx, Luc Van Coppenolle  krzyżowane  z wybitnymi miejscowymi gołębiami które zdobywały czołowe lokaty z lotów.

Kol. Bogdan jest również członkiem oddziału . Świebodzin.  W tym roku jednak  nastawił się na loty dalekodystansowe w klubie PKLD GRAND DISTANCE,   loty oddziałowe traktuje jako loty treningowe.Z tej wizyty przywiozłem kilka młodych które już w tym roku będę próbował w lotach gołębi młodych.  Jest wśród nich między innymi młody po zwyciężczyni z tego pierwszego lotu.


   Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright by slawomirbos.plwww.mojahodowla.net 
 L